Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Więcej informacji o srebrnych zawieszkach

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebra są szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi też kontakt z wilgocią oraz słońcem, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Przed schowaniem do kuferka kilku ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je miękką ścierką albo włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – sztywne mogą porysować fakturę.

Post Author: