ametysty, biżuteria z ametystami

Kolczyki z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Indiach i Kanadzie. Ze względu na oryginalną purpurowo-fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znaleźć go można w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w stylizacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.

Post Author: