Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Zamów kolczyki z kamieniami na www.bizutik.pl

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki lub wisiorki. Kamienie potrafią całkowicie odmienić wygląd biżuterii – inny charakter mają wszak kolczyki z topazami, inny z kolei te wysadzane turkusem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużym uznaniem? Jakie Minerały stosowane przez złotników są prawdziwe, a które są syntetycznymi produktami? To może zaskoczyć – zwłaszcza czytelników, którzy nie znają się na jubilerstwie.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Warto wspomnieć, iż duża część surowców wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które powstają z itru i cyrkonu, a różne kolory są zasługą takimi dodatkom, jak chrom lub nikiel. Poza cyrkoniami, minerałami sztucznymi okazują się także kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami – topazy czy bursztyn

Złotnicy znacznie częściej stosują rzecz jasna kamienie szlachetne. Najczęstsze to bez wątpienia topazy, które potrafią mieć barwy od niebieskich do czerwonych oraz bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często robione są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie naturalnych minerałów zazwyczaj podnosi koszty kupna tego rodzaju kolczyków. Powinniśmy przy tej okazji zdać sobie sprawę, iż są to dzieła znacznie bardziej unikatowe, niż te ze sztucznymi kamieniami.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Post Author: