kolczyki, srebrne kolczyki

Najważniejsze informacje o kolczykach

Wybierając kolczyki wypada wziąć pod uwagę nie tylko surowiec, z którego są wykonane,, ich formę oraz to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Oto zwięzła lista najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje duża wygodę noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii art deco. Wadą tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla pań, które nie mają przebitych uszu. W dzisiejszych czasach dość sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie popularny jak klasyczny bigiel, jednakże bezproblemowy w zakładaniu, przez wzgląd na rozchylany zatrzask z tyłu. Częstokroć używa się ich przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je w ciepłe dni, kiedy nie ubieramy czapeczek, szali czy odzieży z dużym kołnierzem.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Właśnie tego typu kolczyki panie nabywają najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku cyrkonii i małych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, zazwyczaj złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Post Author: