srebrna biżuteria z turkusem

Oryginalna biżuteria z turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych kamieni dostępnych na świecie. Nic więc zaskakującego, iż często wykorzystują go jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części kupujących symbolem ekskluzywności. Produkowane bywają z jego użyciem pierścionki, naszyjniki oraz kolczyki, które doskonale komponują się z eleganckimi kreacjami. Na kolor tego minerału w szczególnej mierze rzutuje miejsce jego pochodzenia – między innymi turkusy importowane z Persji są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały też jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Dobrze nadmienić, że turkus jest lubiany nie tylko ze względu na niezwykłe względy estetyczne. Według niektórych okazuje się wszak amuletem, który zabezpiecza właściciela przed pechem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być ceniona nie tylko przez osoby, dla których istotne są tego rodzaju kwestie – zwyczajnie doskonale wygląda.

Biżuteria z turkusem posłuży lata

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją zawsze, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Należy także ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyłożonym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Post Author: