Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Sprawdź, gdzie kupić mystic topaz

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że na początku nietrudno pomylić się, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – barwy

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz ma purpurowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie stosują go więc do produkcji naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich kreacji – świetnie wygląda również w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się również mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać ozdoby do konkretnej kreacji.

Post Author: