Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Jeśli chcesz kupić filtr F9, koniecznie sprawdź https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednym z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie pojawiają się nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i stąd też wciąż poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie ważne (np. w obiektach służby zdrowia).

Uniwersalne filtry mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od kilku dekad. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej lub biurach wspaniale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich problemem również większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, spaliny czy zarodniki grzybów. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej, która wyróżnia się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat złożony w mini plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, że produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 produkowane są w wielu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia sprawną filtrację w ciężkich warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego typu stosowane są wszędzie tam, gdzie powinny być zachowane najwyższe standardy sterylności powietrza, jak na przykład w przemyśle farmaceutycznym.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

Post Author: