Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Kabel koncentryczny kupisz na http://tinyurl.com/l4vkgzy.

W zdecydowanej większości mieszkań dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy dokument bądź dobrej jakości serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, konieczne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które na chwilę obecną znaleźć można bez najmniejszych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znajdują się aktualnie przeróżne kable koncentryczne, cechujące się nieco innymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością powinien spojrzeć na jego najważniejsze parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na doskonałym poziomie. Dobrym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż przewód odznacza się doskonałym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne przodujących producentów bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci kablowych tak niewielkich, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej fuzja materiałów różnego rodzaju. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał odznaczający się doskonałą trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały niewrażliwe na działanie niekorzystnych czynników pogodowych.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: