O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

Dalsze informacje o kablach RTV

Bez wydajnych instalacji nie sposób pobierać sygnału TV czy internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najważniejszymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne jest transmitowanie informacji do poszczególnych hubów oraz gniazd. Ze względu na to, jak są one istotne, firmy zakładające instalacje z dużą uwagą wybierają wykorzystywane przez nie kable. Ich dobór może okazać się źródłem niemałych problemów – wszak zależnie od warunków należy użyć odmiennych przewodów. Istotna okazuje się także ich niezawodność, gdyż instalacje powinny wytrzymać co najmniej dekadę eksploatacji. Jak więc wybierać kable RTV? Które ich rodzaje są dostępne?

Przykłady użycia kabli RTV

Najchętniej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są przewody światłowodowe – za ich pomocą transmituje się sygnały internetowe, telewizyjne czy połączeń głosowych. Jak łatwo stwierdzić, przewody światłowodowe jako oś transmisji danych wykorzystują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przygotowanym materiale szklanym. Poza tym wykorzystywane są również przewody koncentryczne, których używa się zwykle do transmisji impulsów o niewielkiej częstotliwości. Tego rodzaju kable stosowane są najczęściej do dostarczenia danych bezpośrednio do klientów.

Kable RTV – jak dobierać?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie będzie prosty. Z tego względu ekipy montujące tego rodzaju sieci zazwyczaj decydują się na umowę z doświadczonymi dostawcami. Wybierając kable RTV od dobrego dostawcy otrzymujemy gwarancję, że składająca się z nich instalacja będzie zawsze solidna. Warto postawić na tego dostawcę, który sam produkuje oferowane przez siebie kable RTV. Ważne będzie także to, czy ekipa sprzedająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji i zapewnia pomoc w przypadku trudności – przecież to producent musi najlepiej znać jego przewody i zawsze zaproponować rozwiązanie, które umożliwi wykonanie funkcjonalnej instalacji.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: