Czego dowiesz się na kursie rysunku architektonicznego?

Czego dowiesz się na kursie rysunku architektonicznego?

Zainteresowany kurs architektura? Kliknij tutaj

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego wielką popularność wpływa sporo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to nadzwyczaj interesujące studia oraz perspektywa wysokiej pensji i angażującej pracy po ich zakończeniu. Aby dostać się na architekturę należy jednak nie tylko udowodnić się wiedzę odnośnie najważniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale też umiejętnością rysowania. Jeśli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi warto odbyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – naucz się kompozycji i perspektywy

Uczniowie, którzy zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Oferta jest skierowana do osób posiadających co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Lekcje trwają cztery godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom niezbędną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, jak również specjalistycznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W trakcie kursu przyszli studenci architektury pracują nad rysunkiem, a nauczyciel pomaga im stworzyć pracę, która otrzyma pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko nauka rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko lekcje rysunku, ale też wskazówki specjalistów, które pomogą przyszykować się lepiej do egzaminów – między innymi odnośnie tego, jak sporządzić dobre portfolio na każdą z uczelni (na przykład te w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu lub za granicą). Uczestnicy kursu mogą przejść próbny egzamin, w trakcie którego doświadczą tego, czego mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich słuchaczy zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się nieodzowna na egzaminie i w toku studiów.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Post Author: