Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Kurs Blender 3D - ta niebywała oferta wszystkich zadowoli.

Świat grafiki nieprzerwanie ewoluuje i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe techniki preferując tworzenie swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Komputery dają artystom nie tylko swobodę sporządzania dzieł 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się w tej chwili dużymi wydatkami – każdy może bowiem pobrać program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który jednocześnie jest całkiem bezpłatny.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego instruktora

Obsługi dowolnego oprogramowania można nauczyć się na własną rękę, jednak proces ten trwa w takim przypadku dłużej i często jest niesłychanie frustrujący. Z tej przyczyny uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści zwłaszcza osobom, które dopiero poznają Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nanoszenie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt będzie szybsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego pedagoga. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez kursanta wskazując detale, które warto poprawić oraz proponując ku temu stosowne rozwiązania. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, żeby przebiegał on w niewielkich zespołach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność ceniona w świecie gier komputerowych i projektowania

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś umiejętnością poszukiwaną i poważaną przede wszystkim w świecie filmu, gier wideo i projektowania. Znajomość oprogramowania Blender 3D rozszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane dzieła, które później można śmiało dołączyć do swojego portfolio. Nie znaczy to natomiast, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i łączą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego typu warsztatów to po prostu hobbyści i artyści chcący rozwijać swoje obecne umiejętności bądź znaleźć nowe formy wyrażania siebie.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Post Author: