Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Pełna oferta kursu Photoshop.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te sektory rozrywki na etapie projektowania postaci i świata przedstawionego stosują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia ogromna grupa początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem od razu stara się opanować znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Z jakiego programy do digital paintingu korzystają obecnie artyści

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo iż został stworzony jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został podstawowym narzędzie game devów oraz artystów. W wyniku powodzenia Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. ArtRage, Corel Painter czy Krita, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akrylowymi, gwaszem lub farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania niefortunnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Digital painting – kurs pod okiem instruktora

Na ogół uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednak aby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania i przydatne metody wykorzystania pędzli, wypada wykupić kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Post Author: