Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Kupno samochodu to znaczny wydatek – dla wielu z nas wiąże się zatem z podjęciem poważnych decyzji. Wyjątkowo dużym ryzykiem jest nabycie auta używanego – uczciwość ich właścicieli niestety w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia, a samochód, który miał być bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, posiada „bogatą” historię i wiele usterek. Na nieszczęście nie każdy z nas jest w stanie wykryć ewentualne wady przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie samochodu przed kupnem warto więc zlecić specjalistom.

Sprawdzenie auta przed kupnem – wykrywanie usterek i wad

Sprawdzenie aut używanych jest konieczne, aby mieć pewność, iż pojazd faktycznie jest w takim stanie technicznym, jak deklaruje jego obecny właściciel. Dobrze będzie, jeśli samochód sprawdzi profesjonalny, zaufany mechanik, nie mający żadnych związków ze sprzedawcą. W szczególności ważne okazuje się to podczas kupna pojazdu od pośrednika bądź z komisu. Niektóre firmy, by zwiększyć wyniki sprzedaży, mają tendencję do przemilczenia informacji o różnorodnych usterkach i uszkodzeniach, które wpłynęłyby obniżenie ceny. Sprawdzenie auta przed kupnem pozwala uniknąć takich pomyłek i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie auta przed zakupem – historia pojazdu

Jednakowo znacząca – a niekiedy nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Chodzi tu szczególnie o dane o ewentualnych stłuczkach, w których brał on udział, przejechanych kilometrach i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Sprawdzenie auta pod tym kątem umożliwia tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Korzystanie z nich podlega opłacie, ale firmy oferujące inspekcję pojazdów zapewniają także i tę usługę – tym samym nie kupimy samochodu pochodzącego z kradzieży i unikniemy wielu innych kłopotów.

Post Author: