Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/ znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są zachwycające, ale również niebezpieczne. Praktycznie co parę dni, a najczęściej w miesiącach, kiedy wczasowicze tłumnie odwiedzają popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przeszkolenia wybrali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Stąd pasjonatom wysokich gór pragnącym nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z chodzenia w rakach, survivalu i asekuracji

Najlepszą metodą, żeby pozyskać potrzebną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, używania czekanu, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się potrzebne w czasie najrozmaitszych niefortunnych wypadków. Kurs omawia również zasady prawidłowego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma olbrzymie doświadczenie jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają 5-6 osób. W efekcie zdobywanie umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, by mogli oni efektywnie opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się po górach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: