Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Na www.exploruj.pl znajdziesz pełną ofertę aktywnych wypraw.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień urlopu pragną zrobić coś szczególnego, czego dotąd nie przeżyli. Właśnie dla takich osób biura turystyczne szykują atrakcyjne oferty wycieczek dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto się na nie zapisać?

Wyprawy dla aktywnych to rzetelnie zaplanowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chciałyby poznać rozmaite regiony naszego kraju oraz świata z całkowicie innej perspektywy. Scenariusz takich podróży jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których typowy wczasowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego siedziska na ganku dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych wrażeń to dodatkowo świetna okazja, by zdobyć kolejne umiejętności, bo częstokroć łączy się ze szkoleniami niezbędnymi do poznania reguł przeżycia w określonym obszarze. Na wycieczce w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają metody survivalu, jak również tego, co zrobić w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Warto także podkreślić, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy między członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko góry w Polsce – na wycieczkach dla aktywnych zwiedzisz ciekawe kraje

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas znakomitej kondycji fizycznej, to głównie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących turystów – bez problemu dadzą sobie rade również podczas wyprawy do Nepalu albo do Namibii.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: