Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Szukasz aktualnej oferty skitur? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Gros turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam z reguły jedynie po to, żeby oddać się szaleństwu na nartach lub na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – rekomendowane jedynie dla obeznanych w górach narciarzy

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwykłym wypoczynkiem w górskim domu i okazjonalnym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają zaznawać ich czaru podczas stosunkowo wyczerpujących, jednak niezwykle satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana jedynie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart i butów.

Gdzie jeżdżą miłośnicy skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są niewątpliwie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do skitur odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, która trasa okaże się dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze porady instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: