Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników . Ale co można zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Co to jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Właściwie wykonana optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach wyszukiwania.

Co podlega optymalizacji ?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej artykuły i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest bardziej popularny. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że przede wszystkim ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.

Post Author: