Jak przygotować się na trekkingi?

Jak przygotować się na trekkingi?

Po więcej informacji o trekkingi Himalaje kliknij tutaj

Wędrówki po wysokich górach utożsamiamy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne są zazwyczaj specjalistyczne umiejętności – w różnych górach wytyczono wszak trasy, z którymi upora się każdy miłośnik gór – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie sprzęty, tj. buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki gwarantujące stabilność na stromych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się też pomoc sprawdzonego instruktora, który powie, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on niezbędny? W jakich miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi bywają czasem prowadzone w bardzo technicznym terenie, a to powoduje, że potrzebne stają się akcesoria ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które gwarantują przyczepność nawet na oblodzonych trasach – a na wielu górach spotkać je można także podczas skwarów. Na trudnych podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do korzystania z tych akcesoriów potrzebne są właściwe umiejętności – z tego względu niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni wybrać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Najpopularniejsze miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na Ziemi, a te zazwyczaj okazują się nieosiągalne dla większości turystów. Najczęściej organizowane są w wysokich górach – polscy turyści chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem wśród fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. u podnóża Broad Peak i K2.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: