Lubisz wyzwania? Wyprawy górskie są dla Ciebie!

Lubisz wyzwania? Wyprawy górskie są dla Ciebie!

Poszukujesz więcej wiadomości o wyprawach górskich? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Szereg osób spędza swój czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj zaczynają od tras wytyczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od Polski rejonach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Obecnie przed amatorami górskich wypraw otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale też najwyższe góry Meksyku, Afryki czy Azji. Z pewnością wielkim udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście asysta agencji mnóstwo usprawnia, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Wymagana jest wysoka sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z naprawdę masywnym, ważącym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości wyposażeniem oraz dostosowaną do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce górskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbruslub Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w podobnych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to warunki, które należy bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się więc doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez lidera grupy.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: