Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Pełna oferta trekkingów znajduje się tutaj

Górskie wyprawy mają wiele form. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i kontaktu z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do większej aktywności. Następny stopień trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla osób ze znakomitą kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, a także nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w czasie wielodniowej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju aktywności bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, dużym uznaniem cieszą się Karpaty Wschodnie, Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą z kolei spróbować swoich sił podczas wycieczki w Himalajach, Karakorum czy Andach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: