Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Więcej o Kilimandżaro wyprawa

Wspinaczka na górskie szczyty to pragnienie licznych turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Pamiętnych przeżyć bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Turystów przyciągają głównie przepiękne krajobrazy, sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także zanikające już lodowce. W skład masywu wchodzą Shira, Uhuru i Mawenzi – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – ze względu na sporą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, że dotarcie na wierzchołek masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym trzeba pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto również zakupić medykamenty zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed rozwojem choroby ochroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty, a także zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: