Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie wycieczki w Himalaje? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to mnóstwo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są polem zmagań uznanych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Trudności sprawia też sama organizacja podróży – rezerwacja biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje lub Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednak, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: