Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Usuwanie infekcji WordPress - skieruj się w to miejsce po więcej szczegółów o tej usłudze.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym CMS-em, że liczbę witryn i sklepów działających z jego użyciem liczy się aktualnie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania witryny wirusem, konieczne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Logowanie na witrynę jest zablokowane? Informacje zmieniły się nie przez Ciebie? Na witrynie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? A może ze strony wychodzi niechciana poczta? To jedynie parę z popularnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich sytuacjach potrzebne jest ekspresowe działanie w celu zlikwidowania źródła infekcji i przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerów należy zlecić profesjonalistom od tego typu działań, gdyż usuwanie infekcji z WordPressa nierzadko przekracza umiejętności osób, które codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie.

Usuwanie malware ze strony www – drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Specjaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą dokładny przegląd baz danych i plików strony. Analizują pliki wp-config i htaccess, jak również kod zastosowanych na stronie wtyczek i motywów. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące ryzyko dalszych infekcji. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja mogła spowodować włączenie strony do spisu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują także wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Regularne uaktualnianie CMS-a i używanych na stronie www wtyczek jest bardzo ważne, gdyż likwidacja wszelkich następstw zainfekowania nie gwarantuje, iż podobny przypadek nie przydarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Post Author: