Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust kwasem hialuronowym

Dowiedz się więcej o wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który od dziesięcioleci stosowany jest do wytwarzania kosmetyków i w najróżniejszych zabiegach medycyny estetycznej. Związek ten ma wiąże znaczne ilości cząsteczek H2O, dlatego dodawany jest często do serum nawilżających czy peelingów. Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, stąd dość rzadko bywa powodem alergii. W medycynie estetycznej z kolei ten związek wykorzystywany jest najczęściej do formowania owalu twarzy, wypełniania zmarszczek (tych głębokich, jak i płytkich), jak również powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek – popularny zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Intencją ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest głównie związanie w skórze wody (cząsteczka kwasu jest w stanie związać blisko 250 cząsteczek wody!), ale również pobudzenie komórek tkanki łącznej do wytwarzania pokaźniejszej ilości kolagenu i w następstwie sprawienie, że skóra odzyska uprzednią jędrność. Popularnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, głównie tych pojawiających się blisko nosa i ust (tzw. bruzd nosowo-wargowych), poziomych zmarszczek na czole czy bruzd przy oczodołach i na brodzie. Kwas wypełnia tkankę pod skórą, co sprawia, iż bruzda po kilku minutach staje się niedostrzegalna. W zabiegach wypełniających stosuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej ustabilizowany, a skutkiem tego dużo trwalszy. Pozostaje w skórze dłużej, dlatego rezultaty zabiegu są widoczne nawet przez dwa lata.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – symetryczne i większe warg

Pomijając modelowanie twarzy oraz wypełnienie zmarszczek, standardowym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonywanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego przeważnie osoby, które nie są zadowolone z objętości i kształtu ust lub których usta są niesymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa przeważnie mniej więcej trzydzieści minut, realizuje się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wstrzykuje się w określone punkty ust przy pomocy kaniuli, innymi słowy “tępej igły”. Należycie wykonany zabieg skutkuje bardziej regularnymi, jędrnymi, lecz w dalszym ciągu naturalnie wyglądającymi ustami.

“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Post Author: