Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Jeśli chcesz zamówić baseny, koniecznie sprawdź www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na posiadanie basenu więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo dla salonów spa albo obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia też ogród lub halę basenową. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Tego typu możliwości jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Post Author: