Co daje wynajem szalunków?

Co daje wynajem szalunków?

Wypożyczalnia szalunków - sprawdź aktualną ofertę

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, lecz spotyka się też wersje wykonane ze stali, a czasem nawet plastiku. Innymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych rezultatów. Niestety z uwagi na duże koszty nie wszystkie firmy remontowe mają własne szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, warto rozważyć atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Głównie ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o wygodzie, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować pokaźne koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Warto wybrać ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Bardzo istotna będzie też obsługa korzystającego z usługi – w sytuacji, kiedy zbliża się termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z internetu i sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa sądzą wcześniejsi kontrahenci.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: