Dźwigary – czy można je wynająć?

Dźwigary – czy można je wynająć?

Jeśli potrzebujesz dźwigara, powinieneś odwiedzić ten adres

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu ścianom wylewanym z betonu oraz wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się również niezbędne przy formowaniu sklepień – w takim przypadku ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego obiektu. Dzięki dźwigarom strop nie zapada się zaraz po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Stąd jego istotną cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i typ wykorzystanych w tym celu surowców. Te powinny być starannie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, buk, olcha i sosna. Niesłychanie istotne jest też stosowne pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed negatywnym wpływem wilgoci, klejów i innych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – warto posiadać własne czy wypożyczyć?

Firmy, które na co dzień zajmują się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów dysponują swoimi dźwigarami. Ich zakup i magazynowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Na szczęście przedsiębiorstwa, które tylko okazjonalnie podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych modułów szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: