Ekologiczne domy drewniane – zalety

Ekologiczne domy drewniane – zalety

Zamów domy z drewna Kraków

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z cegły kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by taki dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór czy wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię oraz osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Post Author: