Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Jeśli szukasz sklejki Kraków, odwiedź ten adres

Deski szalunkowe to istotny moduł instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować domy z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego dziś wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – z reguły z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy też wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: