Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Sporo śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu zwłaszcza o te, które powstają podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków w piwnicy bądź na poddaszu oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, jak Szczecin czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po zapełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które później trafiają do utylizacji.

Post Author: