Przygotuj się do współpracy z architektem

Przygotuj się do współpracy z architektem

Więcej informacji o usługach architekta Kraków na joannaklusak.com

Budowa domu to bez wątpienia najważniejsza rzecz w życiu wszystkich z nas. Warto zatem dokładnie to zaplanować oraz skorzystać przy tym z usług fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty dadzą nasze wysiłki, wywrze na pewno projekt budynku. Możemy co prawda nabyć gotowy dokument, jednak chcąc zyskać pewność, iż budynek będzie taki jak nam chodziło, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na fakt, iż wielu czytelników nie wie, czym naprawdę się para, warto napisać o tym parę zdań.

O czym pamiętać przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni nasze potrzeby, jest zależne zwłaszcza od rezultatów spotkania z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich cech spodziewamy się po wznoszonym domu i umieć opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy również zaznajomić się z najistotniejszymi przepisami dotyczącymi budownictwa – przez to szybciej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba jednak się denerwować, gdyż w przypadku problemów mamy prawo liczyć na jego poradę.

Co jest zadaniem architekta?

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. To ów dokument będzie rozpatrzony przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Powinny znaleźć się w nim technologie, na jakich będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do znalezienia ekipy budowlanej i będzie niezbędny do odbioru inwestycji. Zawartość obu projektów regulują właściwe ustawy.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Post Author: