Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Jeśli chcesz zamówić szalunki Kraków, zobacz tutaj

Szalunki, określane także deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Głównie używa się ich podczas wylewania ścian z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, aby odpowiednio je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki wykorzystuje się też w trakcie stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie prześwitów na drzwi, okna oraz bramy. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się obecnie szalunki i jak mogą nabyć je inwestorzy.

Szalunki ze sklejki, metalu bądź drewna

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z drewnianych desek bądź grubych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami, która po zdemontowaniu może zostać wykorzystywana ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – wielu inwestorów i wykonawców decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wykonane z metalu, sklejki lub drewna, a także zestawiać dwa lub trzy surowce. Zwykle jednakże stosuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę łączą belki, narożniki, łączniki i głowice ze aluminium bądź stali.

Wynajęcie szalunków – dla kogo?

Podmioty na co dzień zajmujące się pracami murarskimi posiadają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów, którzy planują planujących postawić jeden obiekt i ekip, które zwykle oferują odmienne usługi. Zakup wszelkich modułów potrzebnych do wykonania szalunku byłby całkiem nieopłacalny . Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: