W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Szalunki Kraków zamówisz na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja tymczasowa, którą w zdecydowanej większości przypadków robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna odznaczającego się niższą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale takie działanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje wymagany kształt. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można również solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zalany właściwie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zwiąże. Zazwyczaj potrzeba na to od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robione są między innymi w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Cechują się więc bardzo szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też profesjonalne dźwigary oraz podpory. Często zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku wyjściem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym szalunków oraz sklejki.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: