Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Wypożyczalnia szalunków Kraków - sprawdź co może Ci zaproponować

Szalunki to chwilowe elementy konstrukcyjne, z reguły składające się z desek, metalu czy też sklejki laminowanej, które są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, formowania odpowiedniego kształtu, a także podpierania konstrukcji z żelbetonu bądź betonu. Przydają się one też do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. drzwi albo okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, stropów, schodów, nadproży i innych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych i ściennych

Deskowania, to także nazwa szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także elementy stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei pośród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Wiele firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się bardzo popularny zwłaszcza wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie dysponują własnymi systemami szalunkowymi.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego to się opłaca?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty oferujące tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, posiadają szeroki wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się też świetnie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: