Aktualny kurs dolara znajdziesz w kantorach online

Aktualny kurs dolara znajdziesz w kantorach online

Więcej informacji o kursie dolara w kantorach znajdziesz tu.

W latach 80-tych każdy pragnął mieć co najmniej parę banknotów dolarowych, aby wstąpić na zakupy do Pewexu. A dziesięć lat później gromadzenie oszczędności w amerykańskiej walucie było przejawem sukcesu w życiu zawodowym. Współcześnie znaczna grupa internautów robi na co dzień zakupy płacąc w dolarach, korzystając przy tym z powszechnej globalizacji oraz możliwości internacjonalnej wysyłki paczek z uznanych światowych portali zakupowych. Nic zatem dziwnego, że dolar stał się walutą, która nie wzbudza już emocji, a kupić go można również przez internet, gdyż od kilku lat w Polsce działają kantory online, które wymieniają dolary na złotówki po nierzadko bardziej opłacalnym kursie niż w instytucjach bankowych.

Z czego wykonane banknoty dolarowe?

Nazwa „dolar” nawiązuje do terminu “talar”. Tak zwano monety z Czech o wadze 1 oz srebra. I naprawdę na początku walutą płatniczą w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Pierwsze banknoty, które w pierwszych latach miały niemało przeciwników, weszły do obiegu dopiero w latach 60-tych XIX wieku jako rozwiązanie kryzysu związanego z niedostatkiem bilonu. Co interesujące, banknoty dolarowe nie są wykonane z papieru, a z kompozycji włókien bawełnianych (ok 75%) oraz lnianych (ok 25%) z domieszką paru innych komponentów, pozostających utajnione. Nie znaczy to jednakże, że amerykańskie banknoty są niezniszczalne – według analiz niskie nominały funkcjonują w obiegu mniej więcej 4-5 lat, natomiast banknoty o nominale 100$ – od 9 do 18 lat. Uszkodzone banknoty są rozdrabniane, a powstały z nich materiał jest sprzedawany podmiotom, które przetwarzają je na materiały budowlane. Monety funkcjonują w obiegu ok. 30 lat, ale są one też zwykle gubione, a w wielu przypadkach właściwie wyrzucane przez Amerykanów. Podług statystyk tak kończą co roku prawie 62 miliony dolarów w bilonie.

Kantor online – tu sprawdzisz aktualny kurs dolara

Dolar to nazwa wielu walut jednak nie ma co zaprzeczać, że kiedy mówimy “dolar” to mamy na myśli dolara amerykańskiego, który w dwie dekady wstecz był najsilniejszą walutą na świecie i dopiero w tym wieku powoli osłabiał się. Jednak wymiana dolara ciągle stanowi ogromna część obrotów na rynku walutowym Forex. Osoby zainteresowane najświeższym kursem dolara mogą w każdej chwili poznać jego cenę m.in. na stronach kantorów internetowych, gdzie kurs walut aktualizowany jest co kilka chwil. W dodatku, można tam skonfrontować cenę dolara z aktualnymi kursami najpopularniejszych walut oraz przeanalizować historyczne notowania jego kursu.

Post Author: