Czym jest kredyt obrotowy?

Czym jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowatorskich urządzeń i maszyn. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników mają w obecnie w chwili obecnej nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, w związku z tym nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt ten można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt świetnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonej przez nas firmy. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.

Post Author: