Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Kliknij w to miejsce, aby zakończyć poszukiwania internetowego kantoru!

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w banku – na te pierwsze nadal można się natknąć hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w błyskawicznie zmieniającym się świecie, klienci pragną wymieniać waluty obce bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, dlatego też powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online to niższe spready

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest w szczególności to, iż transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z zeszłego dnia. Następnym i nadzwyczaj istotnym walorem kantorów online są mniejsze spready niż te oferowane przez kantory stacjonarne i instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocnych usług popularnych wśród klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku) albo w ustalonym przez nabywcę terminie.

Doceniasz komfort w zarządzaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę, a także dużą wolność w zarządzaniu własnym kapitałem. Używają ich też osoby pracujące czy też studiujące za granicą oraz osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie. Lecz zanim zadecydujemy, żeby powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Post Author: