Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

Sprawdź, gdzie kupić sztabkę złota.

Odkładanie pieniędzy na koncie bankowym lub zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak korzystne jak kilkanaście lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale też i większe zrozumienie, że nie inwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, iż Polacy szukają rozwiązań, które umożliwią ich finansom zapewniać po latach dodatkowy zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe grono sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a głównie – złoto w sztabkach.

Czy sztabki złota są pewną inwestycją?

Przede wszystkim należy stanowczo zaakcentować, że lokata pieniędzy w złote sztabki to inwestycja na lata. Złoto najczęściej nie poddaje się mniejszym i większym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niepewność polityczna oraz gospodarcza nieraz podwyższa jego wartość. Owszem można odnotować wahania w jego ceny, jednakże analizując jej historyczny wykres bez trudu można dostrzec, że wraz z upływem czasu ona wzrasta. Dlaczego? Od stuleci ilość tego kruszcu będąca w obiegu praktycznie się nie zmienia. Dawno temu był on uniwersalnym środkiem płatniczym, dzisiaj jest stosowany w elektronice,medycynie czy przemyśle chemicznym oraz – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego metalu wykorzystanego np. podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak piloty do TV albo odtwarzacze CD) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, wobec tego zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, iż z biegiem lat trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złote sztabki – odlewane w wielu wagach

Słysząc o inwestycji oszczędności w złoto w sztabkach większa część inwestorów momentalnie uzna, że to nie dla nich, przez znaczny koszt. Tymczasem złote sztabki odlewa się w różnorodnych rozmiarach, więc w zasadzie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 10 g. Te drobne sztabki są też perfekcyjne jako upominek. Zamożniejsi inwestorzy, mający pokaźniejszy kapitał chętnie nabywają cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, a także 1000 g. Należy jednakże mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie da się podzielić odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę nabywamy złoto po wyraźnie niższej cenie. Zatem powinno się zamawiać złote sztabki o różnym ciężarze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu podzielone na mniejsze sztabki.

ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Post Author: