O systemach mass collect

O systemach mass collect

Na https://flobo.io/mass-collect/ odnajdziesz odpowiedź na pytanie, co to jest mass collect.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest de facto dość proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest szeroka grupa klientów, a więc np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew albo przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie należności niż w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie na eliminację prawdopodobnych omyłek nierzadko wynikających w czasie tej czynności.

Bieżące kontrolowanie wpływających opłat – o atutach mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępne we wszystkich bankach (mają ją między innymi część banków spółdzielczych i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, również takiej, która miesięcznie rozlicza około stu faktur. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a tym samym monitorowanie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie owocuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Post Author: