aktualny kurs euro

Wymiana zł na euro – znajdź aktualny kurs w kantorze online

Euro to względnie nowa waluta, ponieważ w postaci banknotów i monet pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI w.. Jest ona dzisiaj podstawowym środkiem płatniczym w większości krajów członkowskich Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie spełnia kryteriów, pozwalających przyłączyć się do strefy euro, co nie znaczy, że nasi rodacy nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy za granicą lub też oszczędzając na koncie walutowym.

Pożytek z wprowadzenia waluty euro w państwach należących do Unii Europejskiej

Powszechne użycie euro w krajach członkowskich Unii Europejskiej w znacznym stopniu ułatwiło życie milionom obywateli starego kontynentu, tak w sferze osobistej, jak i biznesowej. Wspólna waluta to bowiem mniejsze trudności z policzeniem przypuszczalnego zysku czy też kosztu podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co wcześniej ze względu na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami nieraz mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa także wolność przemieszczania się mieszkańców państw członkowskich, którzy w zasadzie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w wystarczającą ilość pieniędzy w obcej walucie w trakcie wyjazdów zagranicznych. Dziś potrzebna im jedynie ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy każdej transakcji.

Wymiana euro na złotówki w kantorze online – opłacalna i natychmiastowa transakcja

Polska, mimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w 2004 r., do tej pory nie spełnia wszelkich przesłanek pozwalających na wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako obywatele kraju członkowskiego Unii Europejskiej regularnie dokonujemy zakupów i prowadzimy interesy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny kurs euro na stronie kantoru internetowego, a dodatkowo też w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez potrzeby wizyty w banku. Wymiana euro przez internet ze względu na mniejsze spready jest korzystniejsza i bardzo poręczna, gdyż może zostać zaplanowana w dowolnej porze dnia (także w nocy!), a przeliczenie waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co parę chwil, a nie – jak to zazwyczaj jest przyjęte w kantorach tradycyjnych i bankach – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.

Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Post Author: