Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Więcej szczegółów o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Prowadzenie finansów w małych firmach jest często źródłem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, a ich szefowie nie zawsze umieją odpowiednio pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu czytelników – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet firmy profesjonalistom

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy specjalistom ds. finansów, otrzymamy pewność, że potencjalne kontrole US nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności często jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się tylko jego cennikiem – dziwnie niskie ceny obsługi często oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści posiadają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Post Author: