Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Szukasz szczegółowych informacji dotyczących nieszczelnych okien plastikowych? Skieruj się na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Na komfort domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale też separują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Post Author: