Jak przygotować się do badań wysokościowych?

Jak przygotować się do badań wysokościowych?

Badania wysokościowe Bielsko - kliknij tutaj po więcej szczegółów o tych usługach.

Większość z nas działania na wysokości kojarzy zwłaszcza z myciem okien w wieżowcach lub serwisowaniem kominów. W myśl uchwalonych w Polsce regulacji są to zaś wszystkie prace wykonywane na wysokości wyższej niż jeden metr. W przypadku, gdy prace odbywają się co najmniej trzy metry nad poziomem gruntu, niezbędne jest zaś zaliczenie specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym jednak one polegają? W których przychodniach są wykonywane? Jakie choroby sprawią, że nie zaliczymy badań wysokościowych?

Gdzie przeprowadzić badania wysokościowe?

Badania wysokościowe możemy wykonać odwiedzając placówkę medycyny pracy, gdzie otrzymamy skierowania na badania lekarskie. Po ich przejściu – jeśli rzecz jasna wyniki będą pozytywne – zyskamy orzeczenie umożliwiające działania na wysokościach. Bywa jednak, że na wykonanie badań wysokościowych nie mamy dużo czasu – wtedy słusznie postąpimy wybierając się sami do laryngologa, neurologa oraz okulisty w celu wykonania badań, a następnie składając je w placówce medycyny pracy, jednak najrozsądniej umówić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Przez jakie schorzenia nie przejdziemy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe powinny wykryć choroby, które sprawiają, że praca na wysokościach jest ryzykowna. Do najistotniejszych tego typu chorób należą w szczególności padaczka i zaburzenia równowagi, wady oczu (a konkretnie – konieczność noszenia okularów (chociaż możemy to ominąć stosując szkła kontaktowe), jak również zez. Specjalista może poza tym odmówić podpisania zaświadczenia, jeżeli mamy zaawansowaną hiperglikemię oraz zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy wykonywać co trzy lata, zaś osoby które ukończyły 50 rok życia – co roku.

Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Post Author: