Jakie zlecenia przyjmie prywatny detektyw?

Jakie zlecenia przyjmie prywatny detektyw?

Usługi detektywów cieszą się popularnością. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w wypadku kłopotów rodzinnych. Ich usługi okazują się bardzo pomocne również dla przedsiębiorców – umożliwiają np. sprawdzenie czy pracownik korzystający ze zwolnienia lekarskiego naprawdę jest niezdolny do pracy albo czy informacje zawarte przez niego w CV są zgodne z prawdą. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie kwalifikacje powinien posiadać prywatny detektyw i w rozwiązaniu jakich spraw może nam pomóc.

Prywatny detektyw – konieczna jest licencja

Nie każdy może wykonywać pracę prywatnego detektywa. Aby legalnie wykonywać ten zawód, należy posiadać odpowiednią licencję, którą otrzymuje się po zdaniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, że osoby przystępujące do egzaminu muszą również spełnić wcześniej wskazane wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie świadectwa o nieposzlakowanej opinii wydanego przez komendanta miejskiego lub powiatowego Policji, obywatelstwa jednego z krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej oraz co najmniej średniego wykształcenia. Wymogiem jest także niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy szukać pomocy detektywów?

Gros zleceń, które realizują detektywi dotyczy wszelkiego rodzaju kwestii rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zgłosić się między innymi jeśli podejrzewamy, że nasz partner nie jest wierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic dziecka należycie się nim opiekuje. Detektyw pomoże nam również ustalić rzeczywistą wysokość zarobków byłego małżonka, co bywa bardzo przydatne podczas spraw mających ustalić wysokość zasądzonych alimentów.

Post Author: