Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Remont mieszkania, budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie, sprzątanie piwnicy bądź strychu – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niepowiązane ze sobą czynności? W ich przypadku wytwarzane są spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, gdy nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem wygodnym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też chętnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to też najlepsza metoda na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, trawników, dróg wewnętrznych czy boisk.

Post Author: