Meble ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

Meble ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

W fabrykach wytwarzających żywność, gabinetach kosmetycznych lub medycznych i w kuchniach niezmiernie ważne jest zachowanie skrajnego porządku. To wymusza nie tylko zastosowania restrykcyjnych procedur oraz stosowania preparatów dezynfekujących, ale też odpowiedniego wyposażenia. Meble i narzędzia wykorzystywane w takich punktach nie mogą wchłaniać zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna gwarantować natychmiastowe i gruntowne mycie oraz dezynfekowanie. Wobec tego wszędzie tam, gdzie najistotniejsza jest higiena, idealnie sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Jakie meble ze stali nierdzewnej wykorzystuje się przemyśle spożywczym?

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często stosowane w piekarnictwie, przetwórstwie spożywczym oraz gastronomii. W zapleczach kuchennych restauracji czy stołówek wykorzystuje się m.in. regały do magazynowania żywności, blaty i stoły. Poza nimi warto napomknąć o zmywakach i okapach, jak również różnego typu stojakach stosowanych do wyrastania pieczywa. Ergonomiczne wykorzystanie lokalu ułatwiają meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – dzięki nim uda się urządzić ergonomiczną kuchnię nawet na niedużej przestrzeni.

Medycyna także używa mebli ze stali nierdzewnej

Projektując wymiary mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia również wymogi gabinetów medycznych i salonów kosmetycznych. Tu szczególnie istotne są regały i stoły umożliwiające sterylne przechowywanie narzędzi oraz środków wykorzystywanych w trakcie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszelkie wymagania stawiane względem wyposażenia wykorzystywanego w gabinetach medycznych – pozwalają na utrzymanie higieniczny, są mocne i dobrze się prezentują.

Post Author: