Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Potrzebujesz więcej informacji o aktualnej ofercie lokalu na chrzciny? Dobrze trafiłeś! Wejdź na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym ważnym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzona pociecha, dlatego też troszczą się o to, by wszystko w ten dzień było idealne. Przygotowanie chrzcin bywa jednak wyzwaniem, zwłaszcza gdy na chrzcie ma pojawić się spora grupa krewnych oraz znajomych. W tym wpisie otrzymasz parę wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Planowanie chrzcin – poproś zaproszonych o potwierdzenie swojego uczestnictwa

Wiele lat temu sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po narodzinach dziecka, niekiedy nawet tego samego dnia, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest zamienił się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny malucha, stąd też jest urządzany na ogół 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na wnikliwe rozważenie istotnych aspektów tej okoliczności, jak wybór kościoła, w którym będzie mieć miejsce obrzęd, a także ojca i matki chrzestnych. Wybierając w parafii dzień chrztu polecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku i noclegu, o ile będą przybywać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach warto umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest wymagane do określenia jaką liczbę osób finalnie będziemy gościć. Nie bójmy się również zawiadomić, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Goście przeważnie stawiają na zabawki, lecz rodzicom więcej radości przyniosą praktyczne prezenty, jak choćby ubranka, kocyki dla dziecka oraz fotelik do auta.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny organizowano zwykle w domu rodziny dziecka, więc nie każdy uczestnik ceremonii w kościele mógł być gościem uroczystego przyjęcia. Teraz obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców jest już standardem. Analizując propozycje lokali, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko użyczą ślicznie ozdobione miejsce, ale też współpracują z dostawcą cateringu, który przyrządzi jadłospis współgrający z charakterem obiadu i który zapewni umiejętną obsługę biesiadników. Jeśli ceremonia wyznaczona jest na lato, warto wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast ślęczeć przy stole mogą wybiegać się pośród zieleni, a rodzina czy fotograf zrobi śliczne zdjęcia. Ważny jest też taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy transport gości do domu albo zarezerwowanego noclegu.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Post Author: