Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o sali komunijnej? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to zazwyczaj pierwsza naprawdę wielka impreza rodzinna, na której dziecko czuje, iż wszyscy goście skoncentrowani są tylko na nim. Tym samym rodzice robią wszystko, by ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Sala komunijna – zarezerwuj od razu jak będzie wyznaczony dzień wydarzenia

Jeszcze przed fazą wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy ugoszczą krewnych we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie zamówienie sali komunijnej. Impreza dla gości w mieszkaniu jest zwykle opcją wtedy, jeśli organizujemy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, ale to już nieczęste sytuacje. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich dekadach w duże eventy rodzinne, na które zaprasza się niekiedy do kilkudziesięciu gości, w związku z tym często odbywają się w restauracjach i salach weselnych. Jeżeli chcemy wynająć najładniejszą salę, powinno się wziąć się za poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie wyznaczony termin komunii. W sezonie komunijnym poważnym problemem może być także zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, więc polecamy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunię. Niezbędne jest też to, żeby sala na komunię umiejscowiona była tak, by dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki i wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – interesujące gry dla dzieci, upominki, pamiątkowe fotografie

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale i następującą później zabawę gości. Zwyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna powinna zatem wyróżniać się zjawiskowymi, schludnymi wnętrzami. Innym plusem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, zalecamy rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi grami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią prezenty dla dziecka. Rodzice przeważnie zostawiają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w złym tonie, jeżeli uwzględnimy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne rodzaje upominków, przykładowo drogą biżuterię czy zabawki z motywami militarnymi.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Post Author: