Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Poznaj więcej szczegółów o regulacji okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby adekwatnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to znaczące!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, ale również zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia kłopoty z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Post Author: