Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Druk 3D - ta niebywała oferta Cię zadowoli.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana głównie do konstruktorów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, inżynierów, jak również przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wykonanego w technologii PolyJet, DMLS, SLS,SLA, i FDM, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, że nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii FDM – kolorowe materiały

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, a także opcja zastosowania filamentów w szerokiej gamie barw. W toku druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany głównie przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Z tej metody druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, detali, bardzo wąskich ścianek oraz wyrazistych konturów.

Druk 3D metodą SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne zalety tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność kształtu oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Post Author: